כדור עיסוי קשיח

כדור עיסוי קשיח

מאת: Kassai

לשחרור הידיים והאמות


בעידן ההיי טק, יש דרך להתמודד עם כאבים, עייפות וסינדרום התעלה הקרפלית שנפוץ בקרב אנשי מחשבים-

Rolling – מקמו את הכדור על הרצפה, הניחו את כף היד עליו והתחילו לגלגל את הכדור בסיבובים כך שיעסה את כל כף היד, בלי לשכוח את האצבעות והמרווחים שביניהן. חזרו על אותה הפעולה עם גב כף היד כלפי מטה.

אחיזה והרפייה – תפסו את הכדור וכווצו את היד חזק סביבו למשך 5-10 שניות, הרפו וחזרו על הפעולה שנית.

פשיטה של כף היד – הפנו את כף היד לכיוון התקרה והניחו את גב שורש כף היד על הכדור הורוד. כווצו ואיספו את כף היד במקביל לכפיפה בשורש כף היד. הרפו, פתחו ומתחו את האצבעות בצורה הרחבה ביותר שניתן במקביל לפשיטה של שורש כף היד, כאילו שאתם עוטפים את הכדור עם גב כף היד.

עיסוי לאמות – מקמו את כף היד והאמה על שולחן או רצפה. השתמשו ביד הפנויה על מנת לגלגל את הכדור לאורך היד, בין האצבעות וכל הדרך במעלה האמה עד לקו המרפק.

לשחרור כפות הרגליים ושיפור ה Gait


תרגילים שנותנים משמעות חדשה למושג "Footwork"

כריות כף הרגל (Prehensile) – עטפו את אצבעות כפות הרגליים סביב הכדור ואחזו אותו הכי חזק שאפשר . הרפו ומתחו את האצבעות בצורה הרחבה ביותר. חזרו על הפעולה שנית.

קשת הרגל – עסו את הרגל על ידי גלגול הקשת של כף הרגל על הכדור בכל הכיוונים: קדימה, אחורה, מצד לצד. כעת עטפו את הכדור בעזרת הקשת תוך כדי כיפוף בכף הרגל. הרפו ופשטו את האצבעות והרגל עצמה.

עקבים – מקמו את הכדור מתחת לעקב ועמדו זקוף. הרגישו כיצד משקל הגוף נח על הכדור. נסו לרווח בין אצבעות הרגליים כדי להגדיל את בסיס התמיכה. נסו להקפיץ מעט את העקב על הכדור. כעת הרחיקו את הכדור- שימו לב כמה זקופים אתם וכיצד הרגליים מחוברות לקרקע.

לכל הגוף


pinky ball  מעולה לנקודות שקשה להגיע אליהן –

  • שרירי החזה Pec major and minor
  • Iliotibial band
  • Rhomboids מקרבי השכמות
  • שרירי הגב Lower and upper traps
  • שרירי הישבן והמסובבים  Deep rotators and piriformis
  • שרירי הירך האחורית Hamstrings
  • זוקפי הגב Spinal Erectors