איך לא להשחק: שמירת כוחות למדריכות פילאטיס

איך לא להשחק: שמירת כוחות למדריכות פילאטיס

מאת: מריאנה טראגנו גוז

אמנם פילאטיס הוא מקצוע בו רמות הלחץ נמוכות ביחס למקצועות אחרים אבל גם מורות לפילאטיס נשחקות. גם אם לא מדברים על זה הרבה, תהיו בטוחות: זה קורה לטובות ביותר. החדשות הטובות הן שזה לא חייב להמשך לנצח ואם תעקבו אחרי חמשת הטיפים הבאים, רוב הסיכויים הם שתצליחו לצאת מהמצב הנוכחי ואפילו למנוע שחיקה מלכתחילה.

הישארו תלמידות


נכון, אחרי שלימדתן משמרת בוקר מלאה ולפניכן עוד שיעורי ערב, הדבר האחרון שמתחשק לכן לעשות זה עוד פילאטיס. ובמיוחד בתקופות עמוסות, למי בכלל יש זמן להתאמן? כל-כך קל להזניח את אימוני הפילאטיס האישיים שלנו, במיוחד כשאנחנו מתחילות לתפוס תאוצה כמורים. ובכן, אם התרגלתן לא לעשות פילאטיס בעצמכן, ההרגל הזה חייב להשתנות. זוכרות למה התאהבתן בפילאטיס מלכתחילה? בגלל מה שפילאטיס עשה לגוף שלכן! ולנפש! זו הסיבה שבגללה חזרתן לסטודיו שוב ושוב וזו הסיבה שבגללה המתאמנים שלכן חוזרים לשיעורים שלכן. פנו לעצמכן שעה, או לפחות רבע שעה, והתאמנו לבד או עם קולגה. קחו שיעור קבוצתי במכון בו אתן מלמדות או תאמו החלפה של שיעור פרטי עם מורה אחרת. התאהבו מחדש!

שנו אווירה


סיימתן משמרת (והשיעור הקבוצתי מהסעיף הקודם לא מתקיים היום)? צאו מהסטודיו. קחו את המזרן שלכן לפארק או לים. השתתפו בשיעור של מכון אחר עם מורה שאתן לא מכירות. או אפילו, ביגדו בפילאטיס ונסו שיעור יוגה, בר, מחול או קבוצת ריצה. התחברו לעצמכן מחדש דרך הגוף שלכן, אבל באווירה שונה. זכרו כי זה בדיוק מה שהלקוחות שלכן עושים כשהם באים לשיעור פילאטיס פעמיים בשבוע: הם משנים את האווירה של החיים שלהם ומתחברים לעצמם דרך הגוף.

הקפידו על זמן פנוי


וודאו כי יש לכם לפחות יום אחד מלא של חופש מוחלט מפילאטיס, כולל חופש ממענה לטלפונים ומיילים הקשורים לעבודה. זה נכון לגבי כל סוג עבודה, גם פילאטיס. כמו כן, הקפידו על חופשה של שבוע, לפחות פעם בשנה. כולם צריכים להתאוורר לפעמים. המתאמנים ובעלי הסטודיו עבורם אתן עובדות יסתדרו בלעדיכן שבוע אחד (ואפילו שבועיים). גם אם אתן בעלות סטודיו, הקפידו על חופשה. מנו מורה שאתן סומכות עליה לקחת את העניינים לידיים והודיעו ללקוחות שלכן מראש. הם יבינו.

התפתחות מקצועית


ללמד בדיוק את אותו הדבר באותה הצורה כל יום יכול להיות משעמם, במיוחד אם אתן נכנסות למצב "הוראה אוטומטית". על מנת להצליח להיות נוכחות מנטלית בשיעור שאתן מלמדות יש צורך לשמור על מוטיבציה ועניין אמיתי. וודאו שאתן לוקחות סדנאות המשך ושיעורים עם מורים בכירים. וודאו כי אלו סדנאות שמעניינות אתכן באמת, ואתן לא נוכחות בסדנה רק בשביל התעודה בסופה. נסו סדנה מחוץ לסגנון הפילאטיס אותו אתן מלמדות, סדנה בנושא בו לא התנסתן מעולם או כזו שקשורה לפילאטיס רק בעקיפין כגון סדנת העמקה באנטומיה.

הבינו את הגבולות שלכן


לכל אחת יש גבול. יש מורות לפילאטיס אשר מסוגלות ללמד רק חמש שעות ביום. אחרות מלמדות ארבעים שעות שבועיות וזה נוח להן. חלק לא מסוגלות להתמודד עם יום של משמרות מפוצלות בעוד שאחרות זקוקות למנוחה באמצע היום. אין נוסחה קבועה לסידור אופטימלי של מערכת שעות ההוראה, אבל הבינו מהו לוח הזמנים הנכון עבורכן והקפידו לעמוד בתצורה והמגבלות שקבעתן לעצמכן.

כלי נגישות