מכשירים ואביזרים לפילאטיס וכושר
Balance body

איך בודקים קפיצי פילאטיס?

כל המידע שתצטרכו כדי לבדוק את קפיצים שמשמשים עם מכשירי פילאטיס

אהבת? שתף ברשת

אחת השאלות הנפוצות ביותר בקרב בעלי מכשירי פילאטיס היא כיצד לבדוק את הקפיצים המשמשים את מכשירי הפילאטיס ומתי להחליפן?

לאיכותם של קפיצי פילאטיס חשיבות רבה לא רק לשם פעולתו התקינה של הקפיץ, אלא גם, ובעיקר מסיבות בטיחותיות. קפיצים ישנים ושחוקים מאבדים את האלסטיות שלהם ועלולים להקרע תחת עומס ולגרום לפציעות ונזקי גוף.

גם אם בבעלותכם קפיצים מקוריים של Balanced Body העומדים בכל התקנים הנדרשים, אחריותכם כבעלי מכשירי פילאטיס לבצע בדיקה תקופתית על מנת לוודא שהקפיצים שלכם תקינים ובטוחים לשימוש. חשוב להדגיש שאין צורך בטכנאי או באיש מקצוע על מנת לבצע את הבדיקה – בדיקת הקפיצים הינו תהליך פשוט שכל בעל מכשירים או מדריכת פילאטיס יכולה וצריכ/ה לעשות.

חשוב! בדיקה תקופתית של קפיצי הפילאטיס


בכל סטודיו לפילאטיס מכשירים יש לבצע בדיקות תקופתיות קבועות במרווחים שלא עולים על פעם בשבוע עד פעם בחודש לכל היותר – בהתאם למידת השימוש. אם מכשירי הפילאטיס שלכם נמצאים בשימוש יום יומי ומשרתים לקוחות אנחנו מציעים לבצע בדיקה שבועית של הקפיצים. מכשירי פילאטיס שנמצאים בשימוש פרטי ועובדים כמה שעות בשבוע די אם הקפיצים יבדקו פעם בחודש.

בכל מקרה אין להזניח את הבדיקה מסיבות בטיחותיות. אל תהיו מופתעים אם קפיץ יקרע תוך כדי שימוש מכיוון שלא בצעתם בדיקות תקופתיות.

מה משפיע על אורך חיי קפיץ פילאטיס?


קפיצים בהיותם בעלי תכונות אלסטיות מתבלים ומאבדים מגמישותם וכוחם לאחר שימוש ממושך. קפיץ שיהיה בשימוש לאורך זמן ההיה חלש יותר לעומת קפיץ זהה חדש או כזה שהיה בשימוש זמן קצר. הדבר דומה לצמיג של מכונית אשר מתבלה ככל שהרכב נוסע יותר קילומטרים.

אולם לא רק כמות השעות בו הקפיץ היה בשימוש משפיע על אורך חייו. גם לאופן השימוש בקפיץ השפעה ישירה על אורך הזמן שהקפיץ ישמש בבטחה. שימוש אגרסיבי בקפיצים או במכשירי הפילאטיס יקצרו משמעותית את חיי הקפיצים. דוגמה נפוצה לכך היא טריקה של קפיץ [שחרור לא מבוקר של קפיץ מתוח] אשר מקצר משמעותית את חייו. קפיץ מתוח אשר נסגר על בגדים או חפצים שנתקעים בין פיתולי הקפיץ (כמו מגבת למשל) יש לבדוק מייד ולוודא את כשירותו.

אורך חייו של קפיץ Balanced Body מקורי הוא כ 3,000 שעות. אם למשל הרפורמר שלכם בשימוש 30 שעות שבועיות – עליכם להחליף את הקפיצים שלכם כל שנתיים.
גם אופן השימוש בקפיץ משפיע על אורך חייו של הקפיץ.

כיצד מתבצעת בדיקת קפיצי פילאטיס?


  • כדי לבצע את הבדיקה נתקו את הקפיצים מהמכשירים והציבו אותם על משטח ישר כמו שולחן או על הריצפה.
  • בדקו שהקפיץ מהודק לכל אורכו ושאין מרווחים בין פיתולי הקפיץ. קפיץ שיש בו רווח בין הפיתולים יש לפסול מייד.

בדיקת קפיצי הפילאטיס

  • ודאו שהקפיץ ישר לכל אורכו, שהקפיץ אינו בצורת בננה או שאין "מדרגה" לאורך גוף הקפיץ.
  • בדקו שהלולאות בקצוות הקפיץ יושבים היטב במקומם ושאין חשש שהם "יברחו" מתוך קונוס הקפיץ – החלק בקצה הקפיץ שהוא צר יותר.
  • בדקו שציפוי הקפיץ אינו מתקלף ושאין נקודות חלודה לאורך או בתוך הקפיץ. כדי לבדוק את חלקו הפנימי של הקפיץ תוכלו למתוח את הקפיץ או לעקם אותו כך ששתי הקצוות יגעו אחד בשני. את הבדיקה בצעו במקום מואר הייטב או העזרו בפנס והסתכלו בין המרווחים שנוצרו עקב המתיחה ובדקו שאין חלודה בחלקו הפנימי של הקפיץ.
  • תופסנים בקפיצי טרפז: קפיצי טרפז הם הקפיצים המשמשים במכשירי הקדילאק והוול-יוניט והטאוור. בשונה מקפיצי הרפורמר בהם ישנו לולאה אחת סגורה ולולאה אחת פתוחה בקצוות הקפיץ, לקפיצי הטרפז שתי לולאות סגורות – אחת בכל אחת מקצוות הקפיץ אליהם מחוברים תופסנים.
  • ראשית בדקו שהתופסן עובד בחופשיות. אם פתח התופסן אינו נפתח ונסגר בחופשיות יש להחליפו מייד. בדקו גם שהתופסן לא נשחק במהלך השימוש.

בדיקת קפיצי פילאטיס

קפיצי פילאטיס של Balanced Body


קפיצי הפילאטיס המקוריים של Balanced body נושאים בתו התקן CE של האיחוד הארופאי – התו תקן המחמיר ביותר מסוגו. אלה הקפיצים הבטוחים ביותר בשוק, עמידים לאורך יותר זמן מכל קפיץ אחר, מדויקים בעוצמתם ומבטיחים פעילות תקינה וחלקה של מכשירי הפילאטיס שלכם.

הקפיצים של באלנס בודי הם קפיצי הפילאטיס הטובים ביותר שקיימים ובתור שכאלה מהווים מקור לחיקוי בכל העולם, כולל בישראל. היזהרו מחיקויים הדומים לקפיצים של באלנס בודי אבל אינם נושאים בתו התקן הדרוש ושאינם בטוחים לשימוש! כשאתם רוכשים את קפיצי הפילאטיס שלכם דרשו תעודת מקור ותעודת אחריות כתובה המאשרת כי הקפיץ הוא מקורי מתוצרת באלנס בודי.

לתכנים נוספים

הצטרפו לרשימת התפוצה
וקבלו את כל המידע אודות כנסים, סדנאות, ארועים, חדשות בעולם הפילאטיס ואת המבצעים הכי חמים
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z
Silence is Golden